صفحه اصلی / دکوری منزل / آباژور دکوری

آباژور دکوری

مجسمه آباژور

آباژور ها چه تاثیری در نور پردازی و دکوراسیون منزل ما دارد ؟

آباژور دکوری یکی از عناصر تزیینی در فضای داخلی به شمار می روند که زینت بخش سالن های نشیمن ،پذیرایی و خواب می شوند.

هر یک از شما با انواع لوستر وآباژور آشنا هستید و در طراحی داخلی منزل یا محل کارتان از آن ها استفاده می کنید تا به محیط زندگی تان جلوه ای خاص بیفزایید.در مجموع باید گفت ، آباژور ها یکی از عناصر دکوری مهم در فضای داخلی به شمار می روند که به راحتی زیبایی بخش اتاق ها و سالن های نشیمن ، پذیرایی و خواب می شوند.

تنوع آباژورهایی که در فروشگاه ها موجودند بسیار زیاد است ، که گاهی موجب میشود خریداران برای انتخاب طرح و مدل مناسب دچار تردید می شوند. اگر قصد خرید آباژور را دارید، ابتدا باید به چیدمان منزل و اندازه آباژور در هر فضا توجه نمایید. اگر فضای مورد نظرتان بزرگ باشد، لازم است از چند آباژور بزرگ استفاده کنید تا نور کافی را به دست آورید، اما در اتاق های کوچک می توانید آباژور های ساده تر و کوچک نصب کنید. ازطرفی، نوع لامپی که به آباژورها وصل می شود نیز بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد. قطعا، این که لامپ هایی روبه بالا و لاله ها بزرگ و کوچک در سبک و رنگ های مختلف قرار گیرند ، در انتخاب شما موثر خواهد بود.

بزرگ نمایی منزل با آباژور…

در مجموع باید گفت ، نور فضای اتاق ها و سالن از آباژور ها فراهم میشود، و مکان را بدون کنتراست و یکدست جلوه می دهند که در نتیجه ، همه لوازم و اثاث اتاق بی روح وخشک به نظر می رسد. با ایجاد تضاد و سایه روشن در نور ، فضا را از یکنواخنی و کسالت خارج می کنند.

اجسامی بازتاب دهنده نور هستند ،مثل لوازم شیشه ای و فلزی که سطحی براق دارند با تولید نور فریبنده در اتاق میتوانند فضا را بزرگ تر و پر انرژی تر نشان دهند به همین دلیل استفاده از آباژورهایی که کلاهک رنگی یا شیشه ای دارند مناسب تر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *